تست کرونا در منزل

تست ویروس کرونا در منزل

اگر دارای علائم بیماری کرونا هستید یا احتمال می دهید که به این بیماری مبتلا شده اید، بهتر است سریعاً برای دادن تست کرونا اقدام کنید.برای مطمئن شدن از ابتلا یا عدم ابتلا به این ویروس، می توانید به بیمارستان ها یا مراکز درمانی مراجعه کنید، اما در نظر داشته باشید که این مکان ها، درصد آلودگی بالایی دارند و رفت و آمد به آن ها، شما را در معرض ابتلا به ویروس کووید-19 قرار می دهد.
برای کاهش خطر ابتلا به کرونا ویروس، با استفاده از متخصصین و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، شرایطِ دادنِ تست کرونا در منزل را برای شما فراهم آورده ایم.

تست ویروس کرونا در منزل

اگر دارای علائم بیماری کرونا هستید یا احتمال می دهید که به این بیماری مبتلا شده اید، بهتر است سریعاً برای دادن تست کرونا اقدام کنید.برای مطمئن شدن از ابتلا یا عدم ابتلا به این ویروس، می توانید به بیمارستان ها یا مراکز درمانی مراجعه کنید، اما در نظر داشته باشید که این مکان ها، درصد آلودگی بالایی دارند و رفت و آمد به آن ها، شما را در معرض ابتلا به ویروس کووید-19 قرار می دهد.برای کاهش خطر ابتلا به کرونا ویروس، با استفاده از متخصصین و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، شرایطِ دادنِ تست کرونا در منزل را برای شما فراهم آورده ایم.

بیشترین علائم شایع ویروس کرونا

اگر هر یک از این علائم را دارید می توانید با تست در منزل از سلامت یا ابتلای خود مطلع شوید
گلودرد

خستگی و دردعضلات

خستگی مفرط بدون ارتباط به حجم فعالیت روزانه ی شما از علائمی است که برای بی علامت ترین افراد هم اتفاق افتاده است.

تنگی نفس

سرفه و تنگی نفس

مشکل و سنگینی در هنگام نفس کشیدن خصوصا در هنگام خواب که ممکن است با حساسیت فصلی اشتباه گرفته شود.

تب بالا

تب بالا 38 درجه

یکی از اولین علائم مهمی که در بیماران کرونایی شناسایی شد و در عموم مبتلایان دیده شده است تب 38 تا 40 درجه است.

سردرد و سرگیجه

سردرد و سرگیجه

در روزهای اول ممکن است سردرد و درد پشت چشم تجربه کنید که ممکن است با سرماخوردگی فصلی و سینوزیت اشتباه بگیرید.

تست کرونا شامل چه مواردی می شود ؟

خدمات تست کرونا در منزل

تست آنتی بادی

این تست به عنوان تست آزمایش خون ویروس کرونا نیز شناخته می شود. تست سرولوژی یا آنتی بادی کرونا به دنبال پادتن ­هایی می­ گردد که توسط سیستم ایمنی در واکنش به عامل تهدیدآمیز، مانند نوع خاصی از ویروس، تولید می­ شود.آنتی بادی به دفع عفونت کمک می­ کند، چند روز یا چند هفته بعد از بروز عفونت ساخته می­ شود و تا چند هفته بعد از بهبود در بدن باقی می­ ماند.

آزمایشات مرتبط :

آزمایش COVID 19-IgM  وجود آنتی بادی از کلاس IgM در خون به این معنی است که فرد به تازگی با ویروس در تماس بوده و احتمالاً ناقل ویروس کرونا است و شاید علائم بیماری در او آشکار شود. برای این فرد PCR توصیه می شود.

آزمایش COVID 19-IgG وجود آنتی بادی از کلاس IgG در خون به این معنی است که فرد در گذشته با ویروس در تماس بوده و اگر IgG خون او منفی باشد، احتمالاً ناقل ویروس نیست (بیمار نیست) و شاید تا حدودی نسبت به ویروسی که IgGخون را بالا برده است ایمن باشد.

مثبت بودن همزمان IgMوIgG خون به این معنی است که فرد با ویروس در زمان نه چندان دور در تماس بوده و احتمالاً ناقل بیماری است. برای این فرد آزمایش PCRتوصیه می شود.

خدمات تست کرونا در منزل

تست تشخیص عفونی (PCR)

تست PCR وجود ویروس فعال در بدن را نشان می دهد. این تست برای کسانی است که می خواهند بدانند هم اکنون به ویروس کرونا مبتلا هستند یا خیر.برای این آزمایش از مخاط بینی و گلوی شما نمونه برداری می شود و نمونه پس از انتقال به آزمایشگاه برای یافتن RNA ویروس بررسی می شود در صورت مشاهده بقایای ژنتیکی ویروس، آزمایش مثبت اعلام می شود.
برای انجام این تست از روز اول بروز علائم، تا نهایتاً سومین هفته بیماری می توانید اقدام کنید. این تست به شما کمک می کند بدانید مبتلا و از آن مهم تر ناقل کرونا هستید یا نه. در صورت مثبت بودن تست، در مورد قرنطینه یا فاصله گذاری اجتماعی با خانواده و دوستان اقدام کنید.

۱- آیا نیاز است من تست کرونا بدهم؟

در صورتی که بر اساس علائم ذکر شده حس می کنید که ممکن است به کرونا مبتلا شده باشید به دلایل زیر تست دادن فکر خوبی است:

* تشخیص به موقع کرونا به درمان و گذر سریعتر از این بیماری کمک می کند.
* با اطمینان از ابتلای خود، می توانید خود را قرنطینه کنید و از ابتلای افراد آسیب پذیر خانواده و دوستان جلوگیری کنید.
* در صورتی که بیماری را پشت سر گذاشته باشید می توانید با توجه به نتیجه ی تست از قرنطینه خارج شوید.

۲- کدام یک از تست های کرونا مناسب من است؟

همانطور که کمی بالاتر به طور کامل توضیح دادیم دو نوع کلی تست وجود دارد، تست آنتی بادی یا آزمایش خون و تست PCR. با تست آنتی بادی و آزمایش خون می توانید بفهمید که در اکنون یا در گذشته به کرونا مبتلا بوده اید یا خیر اما به دلیل اینکه ممکن است در اثر سرماخوردگی و سایر انواع کرونا ها هم نتیجه ی این تست مثبت شود بهتر است برای اطمینان با تست PCR همزمان انجام شود. با تست PCR می توانید بفهمید که همین حالا به ویروس کرونا آلوده هستید یا خیر، از آنجا که با این تست نمی توانید متوجه شوید که آیا تا بحال کرونا را داشته اید یا خیر توصیه می شود که همزمان با تست آنتی بادی انجام شود.

۲- کدام یک از تست های کرونا مناسب من است؟

جواب کوتاه این سوال خیر است.
اسکن ریه درگیر شدن ریه فرد با ویروس کرونا را نشان می دهد. این در حالی است که در بسیاری از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند. ریه هرگز درگیر نمی شود یا درگیری به حدی خفیف است که در اسکن ریه مشخص نمی شود. لذا نتیجه ی اسکن ریه برای درصد قابل توجهی از مبتلایان ممکن است منفی باشد. همچنین اسکن ریه در صورت مثبت بودن نمی تواند مشخص کند که فرد در حال حاضر به ویروس کرونا مبتلا هست یا صدمات ریه ناشی از کرونا در گذشته است

4- آیا تست کرونا در منزل خطر ابتلا ندارد؟

متخصصین آزمایشگاه با رعایت کلیه ی پروتکل های بهداشتی و با استفاده از تجهیزات پک شده و استریل و یکبار مصرف اقدام گرفتن تست از متقاضیان می کنند. متخصصین برای هر بار نمونه گیری از ماسک و دستکش جدید استفاده می کنند و ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی قبل و پس از هر بار نمونه گیری نسبت به ضد عفونی کردن کلیه ی تجهیزات و شستشوی دست ها می کنند. لذا تست در منزل از این روش به جرات کم خطر ترین روش اطمینان از ابتلا یا عدم ابتلای شماست.

اگر با فرد مبتلا به کووید-19 در تماس بوده اید یا علائم بیماری کرونا را دارید، هرچه سریع تر به انجام تست کرونا در منزل  اقدام کنید.

متخصصین آزمایشگاه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با استفاده از تجهیزات پک شده و استریل و یکبار مصرف از شما تست می گیرند. متخصصین برای هر بار نمونه گیری از ماسک و دستکش جدید استفاده می کنند و ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی قبل و پس از هر بار نمونه گیری، تجهیزات و دست ها را ضدعفونی می کنند. بنابراین تست کرونا در منزل، کم خطرترین روش اطمینان از ابتلا یا عدم ابتلای شماست.

هزینه تست کرونا در منزل :

تست آنتی بادی 200 هزار تومان
تست PCR 600 هزار تومان
تست آنتی بادی + PCR 700 هزار تومان

هزینه های ایاب و ذهاب به محل شما در مبالغ فوق محاسبه شده است.

شما عزیزان می توانید به جای تکمیل فرم و پرداخت آنلاین با تماس با پشتیبانی و کارت به کارت نیز برای تست کرونا در منزل درخواست ثبت کنید.

تماس با پشتیبانی

تست فوری کرونا در منزل

تجهیزات پزشکی و مراقبتی کرونا

تست کرونا در منزل

تست کرونا در خانه

تست فوری کرونا

تشخیص کرونا در منزل

نمونه گیری ویروس کرونا

تست آنتی بادی و PCR